Welcome, visitor! [ Register | Login

Öğrenci dostum sana göre bi teklifimiz var!

Blog 26 Ekim 2017

Merhaba öğrenci dostum, öğrencilik sürecinden geçen bir grup öğretmen olarak bizim sizlere bir önerimiz/teklifimiz var. Biliyoruz öğrencilik başlı başına zor ve bu zorluğa ekonomik zorluklarda eklenince  işinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu sebeple öğrencilik döneminde aile / akraba desteği gibi desteklerin dışında önemli desteklerden biri burs ve diğeri küçük ek işler. Burs konusunda yararlanabileceğiniz bir çok site ve kurum var. Bu kurumlar ile mutlaka iletişime geçmeye çalışın. Burda aslında değinmek istediğimiz durum ise diğeri yani küçük ek işler. Bir çok part time iş seçeceğinin yanısıra size önerimiz olan “özel ders vermek“. Evet özel ders vererek ek gelir sağlayabilirsiniz. Okuduğunuz bölüme eş/paralel/yakın dallar üzerinden özel ders verebilir ihtiyaçlarınızın en azından bir kısmını bu şekilde karşılayabilirsiniz.

Özel ders vermek için internet aleminde birçok web site var. Bunlara özel ders ilanı verebilirsiniz. Ama bir çoğu ne yazık ki ya ücretli ya da üyelik paketleriyle doping yaparak para verenleri ön plana çıkarma mantığı üzerine kurulu. İşte öğretmenilan.com sitesini diğerlerinden ayıran yegane özellikte bu. Yani tamamen ücretsiz olması. Biz de özel ders veriyoruz bu zorlukları biliyoruz. Bir çok popüler site “üyelik paketi” ya da” doping” ile ciddi komisyon ücretleri istiyor. Rekabetin bu denli yüksek olduğu bir alanda öğrenci bulmakta haliyle zorlaşıyor.

Öğrenciden özel ders” kavramı bu anlamda daha bir anlam kazanacaktır. Siteye üye olup ilanlarınızı ekleyin. Açıklamalarınızı uygun ve açıklayıcı bir dille hazırlayın, yayınlayalım.

Eğitiminize destek noktasında zerre katkımız olursa ne mutlu bize. Başarılar dileriz…

Leave a Reply